4

4 měsíce po kyretážích dásní nahoře i dole a mám strašně citlivé zuby.

Dobrý den, jsem 4 měsíce po kyretážích dásní nahoře i dole a mám strašně citlivé zuby. Ale ne 1 nebo 2 ks prostě všechny. Sko měsíc používám pastu sensodyne pronamel v kombinaci s noční kůrou Bio REPAIR,ale nezdá se mi to lepší. Za týden mám jít na rovnátka a já vůbec nevím zda je to uskutečnitelné. Prosím o radu zda nelze odhalené krčky uzavřít nějakou hmotou která by nahradila mé již příliž zmizelé dásně. Před operací paradentozy jsem vůbec netušila, že dásně nedorůstají a já budu mít ještě větší potíže se zuby než před operací. Ještě se chci zeptat jestli se VZP nějak podílí na rovnátkách a co mě to tak asi bude stát. Jde o vrchní zuby. Mooooc děkuji za radu.

Dobrý den,

citlivost zubů po kyretáži je normální. Bohužel však žádná možnost doplnění ustupujících dásní není. Citlivost lze řešit terapeutickými pastami, které jsou pro tento problém určeny.

 

Nyní je však před Vámi velký úkol. Abyste zajistila úspěšnost parodontologické a budoucí ortodontické léčby musíte důsledně dodržovat pravidla ústní hygieny. Když se Vám nepodaří každodenně perfektně očistit zuby od plaku, šance na úspěch léčby bude malá. Dbejte především o těžko přístupná místa chrupu, tzn. mezizubní prostory a oblast kolem krčku zubu.

 

Druhá Vaše otázka se týkala úhrad zdravotní pojišťovny za ortodontickou léčbu. Zde je nutné vznést dotaz přímo na zvoleného ortodontistu. Každý lékař má individuální kalkulaci nákladů, a proto nelze korektně na tuto otázku odpovědět.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?