6

6 leté dívce prořezal stálý zub, ale dočasný ještě nevypadl

Dobrý den, 6leté dceři se prorazil dole zoubek, ale první jí ještě nevypadl, tak že ho má za tím prvním a vůbec se jí nehýbe, má se odstranit hned nebo vyčkat jest-li jí nevypadne sám? A ještě jsem se chtěla zeptat, jest-li vytržení dočasného zoubku není bolestivé, pokud se vůbec nehýbe. Předem děkuji za rychlou odpověd.

Dobrý den,

dočasný zoubek je nutné odstranit. Již nemá žádnou funkci a navíc by způsobil nesprávné postavení stálých zubů. Určitě navštivte stomatologa, který dočasný zoubek odstraní.

 

Bolestivosti zákroku se nebojte. V dnešní době se při extrakci vždy používá lokální anestezie. Někdo se bojí injekce, která ale není příliš bolestivá. Pro zcela bezbolestnou aplikaci je možné před vpichem injekce s anestetikem sliznici postříkat anestetickým přípravkem. který znecitliví místo vpichu.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?