7

7dnů od extrakce dolní osmičky mě stále trápí bolesti a lehká necitlivost jazyka.

Dobrý den, dnes je to 7 dnů od extrakce osmičky dolní. Při zákroku mi poranili jazyk, řekla bych lehce, cítila jsem píchnutí, žádné krvácení. Napuchlý jazyk nemám, ale je stále na jedné straně trochu necitlivý, nemohu ho vypláznout. Cítím pichlavou, nepříjemnou bolest s každým polknutím, pití nebo jídlo je horor a moc toho nesním. Za 4 dny jdu na kontrolu, zeptám se na to, ale co do té doby? Mám ho nechat nehybně, co nejméně mluvit, nebo procvičování naopak pomůže? V práci mluvím neustále, je to sice utrpení, ale zvládám to, ale nevím zda tomu spíš neškodím. Děkuji ta tipy jak bolesti zmírnit.

Dobrý den,

obtíže, které popisujete mají nejspíše více příčin. Po trhání dolních osmiček je okolí extrakční rány velmi citlivé a tím, že úzce sousedí s kořenem jazyka, každý pohyb může být doprovázen bolestí. Navíc pokud k tomu přidáte ještě poranění jazyku. Stav by se měl postupně upravovat. Na bolavá místa na jazyku či dásních můžete aplikovat Tantum Verde spray forte, má protizánětlivé a znecitlivující účinky. Co se týká necitlivosti jazyku, je zde pravděpodobné, že osmička ležela v těsné blízkosti průběhu nervu, který jazyk zásobuje a při trhání došlo k jeho pochroumání. To chce také svůj čas a nápravu můžete podpořit užíváním například B-komplexu. V každém případě se poraďte na kontrole s Vaším lékařem.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?