9

9 měsíční dítě se udeřilo do horního rtu

Dobrý den, 9měsíční dítě se udeřilo do horního rtu, nekrvácelo nic, čerstvě prořezané horní jedničky stabilní, za 2 dny se objevila na horní pravé jedničce odražená dáseň, jako by se zub odhalil, dáseň je odhalená do výšky takže nemá jemný oblouček, ale je cca 5 mm do výšky vyčnívá v dásni jakoby pravoůhlý trojúhleník , kde je víc odhalená strana blíže k druhé jedničce a na straně kde ještě není dvojka je už dáseň zase v normální výšce. Na pohotovosti zhodnoceno jako banalita bez bližšího zodpovězení chování dásně v budoucnu. Nicméně by mne zajímalo zda se dáseň nějak zatáhne při růstu druhých zubů nebo hrozí deformace dásně. Prosím o radu zda vyhledat nějakého specialistu v Praze či jak postupovat. Jedná se o dívku. Děkuj velice za odpověď.

Dobrý den,

nemějte strach, dáseň má velkou regenerační schopnost. Podobná zranění jsou relativně častá a většinou se obejdou bez trvalých následků. Po prořezání stálých zubů nebude po zranění ani památky.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?