A

Anopyrin a extrakce zubu.

Dobrý den, ráda bych se zeptala, mám jít na vytržení šestky nahoře, zub je prasklý a beru pravidelně lék Anopyrin 100mg již mnoho let z důvodu mozkové příhody v 22 letech. Paní doktorka mi doporučila vysadit lék asi 5 dní před zákrokem. i tak mám obavu z krvácení , ale i z vysazení léku na tuto dobu. Četla jsem i názor lékařů, že se léky nemusí vysazovat vůbec, krvácení je podobné jako u zdravých lidí bez této léčby. Jaký je Váš názor?

Děkuji za odpověď

Dobrý den!

Anopyrin s účinnou látkou kyselina acetylsalicylová je lék, který ovlivňuje funkci krevních destiček. Aby jeho účinky pominuly, musí se vysadit na cca 7 dní. Avšak vysazení tohoto léku se udává až u středních až velkých typů operací. U trhání 1 zubu vysazení není nezbytné. Doporučuji se poradit s lékařem, který Vám lék předepisuje a zvážit risk/benefit z jeho vysazení.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?