B

Bílá výplň v zubu zmodrala.

Dobrý den, dcera byla zablombovat zub bílou výplní, která jí však jemně zmodrala, při úsměvu je zub vidět a nevypadá to dobře, stala se někde chyba a máme žádat opravu u zubaře?

Dobrý den, výplň by neměla změnit barvu. Pravděpodobně se jedná o nedodržení postupu zhotovení výplně. Nejčastěji se nepodaří udržet suché a čisté prostředí v místě zhotovení výplně. To bývá někdy hodně komplikované a přes veškerou snahu lékaře se nepodaří dosáhnout esteticky akceptovatelného výsledku. Lékař by měl výplň opravit.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?