B

Bílý nebolestivý útvar nad horní sedmičkou

Dobrý den, před pár týdny se mi udělala malá tvrdá boule nad horní sedmičkou. Před pár dny došlo na tomto místě k protržení dásně. Trčí zde něco jako nový zub, je to malé několik mm, špičaté, bílé, nebolestivé, nepohyblivé. Mezi tímto novým útvarem a sedmičkou je kousek dásně, které se ztenčuje, tím jak tento útvar roste. Osmičky mám vytržené minulý rok. Se zuby jsem nikdy neměla žádné problémy. Rada bych se chtěla prosím zeptat, co by to mohlo být. K zubaři mám jít až za rok na kontrolu, tak nevím jestli nejít dříve. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, je možné, že Vám nevytrhli všechny osmičky a daný útvar je prořezávající zub nebo jde o kostní sekvestr (úlomek kosti), který se takto vylučuje z čelisti. Určitě navštivte svého zubního lékaře, který Vás vyšetří a zjistí o co jde.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?