B

Bolavá dáseň u zubu.

Dobry den, prosim vas o radu boli me na leve strane zub . Jeto asi 6.zub bolrlela me dasen u toho zubu doktorka mi dsla vlozku ndvim ani jakou ale zub me bolel vic nez mi tam dala vlozku to.me tak trochu bolrla ta dasen .jenom ale ona mi oklepavala ten zub a bolel . Tak mi dala tu vlozku a na druhy den sem.mela prijd zpet ta se me ptsla hedtli to vexer bolel rekla sem.ze ano .ta rekla ze ona nevi potom.zwto je dibny zeto bolelo. No tak ze jedine vytrhnout ja rekla ze trhat nechci ze me boli dasen u toho. Zubu jextli nemam.zanet rekla ze jadne ze msm. Ze mam.paradentozu zejo. No a pak.mi vrtsla a dala zase vlozku kdxz mi to vrtsla bolel vic ten zub . No.a pak ze zase msm.prijd dalsi den ptsla se tak co a ja ze dasen neboli ja si potirala cistou vodou tamponem dasem trochu na tampone bxla krev .a po dalsi cisty potirani uz bxl rapon cisty a rano me dasen nebolela ani tet neboli a tak.doktorka rrekla ze nebude delat nic a objedna me pokud to bude bolwt tsk mam.přijd zpatky ale vlozku mi nevytahla .a zub chvilksma poboliva vcera mi natekla leva strana obliceje trochu a i rano dnesla sem.mela nateklou davsla sem.obklady chladive a vzala si ibubrufen 400mg. Tak trochu to zabere oblicej mam.stale natekli ne moc proto prodim.o vasi radu jak by se melo.postupovat .dekuji.za odpoved

Dobrý den!

Jsou dvě možnosti, proč Vás zub bolí. Jednak, pokud je okolí zubu zasaženo zánětem dásní, paradentózou. Za druhé, pokud je zub mrtvý, zánět se šíří ze zubu na okolí. Každá varianta vyžaduje svoje. Tedy ošetření dásní okolo zubu, dezinfekce, výplach dásňové kapsy, …. U mrtvého zubu pak ošetření kořenových kanálků. Pokud máte otok, mohlo by být na místě i vytržení zubu nebo nasazení antibiotik.

Opravdu těžko soudit bez vyšetření.

V každém případě, při přetrvávajícím otoku, doporučuji navštívit zubní pohotovost, v pracovní den Vaši lékařku.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?