B

Bolest 6, která byla několikrát plněná. Nechci podstoupit resekci.

Dobrý den, prosím o radu: dlouhodobě mě pobolívá zub č.6 spíše jakoby pocit tlaku někdy, ale na zub ani neskousnu, je i zduřelá dásen, zub je několikrát čištěný, vyplněné kořeny, umrtvený, je daná kořenová nástavba. Resekci podstoupit ale nechci. Nechápu proč, ale zub bolí dál. Jaká je pokud je další možnost? Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,

 

pravděpodobně se lékaři nepodařilo kanálky dostatečně vyčistit a důkladně zaplnit. Kolem hrotu kořene tak stále probíhá zánětlivý proces, který se projevuje bolestivostí zubu.

 

Nyní je nutné na RTG snímku zjistit rozsah postižení tkání. Teoreticky by se mohl lékař na specializovaném endodontickém pracovišti pokusit o odstranění kořenové nástavby (záleží na typu nástavby) a opakování endodontického ošetření. Nepodaří-li se zánět zastavit, bude nutné zub extrahovat (vytáhnout).

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?