B

Bolest a otok po extrakci

Dobrý den, před 5 dny mi 3 a půl hodiny trhali šestku po částech nešla ven. Pak mě to vyčistili a zašili. Beru antibiotika a Aulin na bolest. Po 5 dnech mě to ještě bolí a je to pořád ještě trochu nateklé. Tak to leduji. Je to normální nebo to značí nějaké problémy. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud byla extrakce komplikovaná a musel se odklápět slizniční lalok, případně odvrtat kost, tak několik dní po výkonu budete oteklá a bude to bolet. Nicméně otok by se od 3. dne měl zmenšovat a bolest by měla ustupovat. 5. den po extrakci již nemá smysl ledovat. Právě naopak, je lepší postiženou oblast prohřívat např. nahžívacím polštářkem nebo soluxovou lampou, aby se hematom rychleji vstřebal. Pokud se Vám něco nezdá, kontaktujte Vašeho zubního lékaře.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?