B

Bolest a zápach zubu po zhotovení plomby

Dobrý den, už je to měsíc co mi zubařka vrtala a plombovala zub L7 nahoře a ještě furt ho mám citlivý na studené a teplé. Od té doby mam stejně citlivý i L6 dolní (L7 nemám), je to normální? Jelikož nemám dolní 7 tak jsem chtěla aby mi zubařka vytáhla horní 7,ale přemluvila mne a udělala mi novou plombu místo staré. Teď mi ten zub nějak tlačí na vedlejší 6 a když si čistím zuby dent. nití cítím zápach z toho místa, myslíte že je to dočasné? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, citlivost na studené a teplé se může objevit po zhotovení hluboké výplně. Vás ale bolí i dolní 6ka, a pokud kouše proti horní 7čce, může být citlivost způsobena špatným vyartikulováním nové výplně (nová výplň je příliš vysoká). Samozřejmě citlivost může být způsobena i chybou při zhotovení výplně. Zápach v mezizubním prostoru není v pořádku. Mezi zadní zuby bych Vám doporučil mezizubní kartáček, protože nití není možné tyto prostory dokonale vyčistit. Ovšem příčinou zápachu může být i nepřesná výplň nebo parodontóza. Vaše zubní lékařka by měla zjistit příčinu zápachu a vyřešit jí.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?