B

BOLEST NA SKUS

Dobrý den. Mám dotaz. Minulý týden mne z ničeho nic začal pobolívat zub při kousnutí, ale ne vždy. Na pár dnů to třeba přestalo, poté se to zase objevilo. Tento týden jsem byla u své zubařky, zub byl na poklep v pořádku, na chlad reagoval normálně a ani na povrchu zubu nic nebylo, nebo v okolí. Byl mi udělám snímek zubů (pětka, šestka a sedmička). Na šestce, která mě pobolívala byl na RTG snímku takový “mrak”. Paní doktorka mi řekla, že kaz to není a že ten zub je úplně v pořádku a že je možné, že jestli jsem byla třeba nachlazená, že je to od dutin, ale že si nemyslí, že by to bylo zubem. Ale pořád mě to neuklidnilo a bojím se, že je to zanedbaný kaz. Děkuji za odpověď a hezký den.

Dobrý den,

citlivost na skus u živého zubu může způsobovat prasklina nebo špatná vazba kompozitní výplně na zub. Nemusí je odhalit vyšetření ani rtg snímek. Zánět paranasálních dutin je možná, ale málo pravděpodobná příčina.

Ke stanovení diagnózy je potřeba důkladné klinické vyšetření ideálně se zvětšením (lupové brýle, mikroskop) včetně rtg snímků. Pokud potíže nezmizí nebo Vám Vaše paní doktorka nebude schopna pomoct, zvažte konzultaci na jiném stomatologickém pracovišti.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?