B

BOLEST NA SKUS

Dobrý den, již čtvrtým dnem mám bolest v levé horní části. Zuby mě nebolí, jenom už teď začínají bolet, když skousnu. Dnes v neděli jsem jela na pohotovost, kde mi tuto část prohlídli, ale nic nenašli. Na snímku z rentgenu bohužel také ne. Paní zubařka vyloučila růst osmiček, kazy žádné. Bolesti jsou ale stále stejné, pouze mi řekla, ať to sleduji. Nemáte s takovouto věci zkušenost? Děkuji

Dobrý den,

doporučil bych Vám navštívit i Vašeho zubního lékaře, ne pouze pohotovost. Je potřeba všechny zuby podrobně vyšetřit – zkouška chladem, poklep, skus, intraorální (malé) rentgenové snímky, sondáž kolem zubů. Nejpravděpodobnější příčina bolesti jsou zuby i když se bolest projikuje například do kosti a na zubní pohotovosti se mohlo něco přehlédnout. Pokud by se zubní příčina vyloučila, bude Vás Váš stomatolog delegovat k dalším specialistům.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?