B

Bolest na skus

Dobrý den, před měsícem jsem kousala tvrdé banánové chipsy a od té doby trpím spontánní bolestí i bolestí na skus všech 7 (ty jediné mám do skusu). Ani při rtg vyšetření, ani při vyšetření mikroskopem nebyl zjištěn žádný problém. Mám však již pokročilou paradentózu. Momentálně po ošetření dentální hygienistkou beru na zuby atb. Bolest je po 3 dnech užívání trochu mírnější, ale zatím neustupující. Již opravdu nevím, co mám dělat. Myslíte, že mohu mít zuby zhmožděné a že by třeba pomohla výměna všech plomb v 7? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

když, trpíte paradentózou a koušete pouze na 7ky je téměř jisté, že zuby jsou přetížené. Pokud jsou 7ky živé a výplně v pořádku, musíte důsledně dbát na hygienu a musí se zrekonstruovat ostatní zuby, aby se žvýkací síly rozložili rovnoměrně, což následně uleví i Vám.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?