B

Bolest opravovaného zubu a čekání na číštění kanálků.

Dobrý den,

Zubař mi opravoval velmi hluboký zubní kaz (7 nahoře) kdy musel odebrat i značný kus dásně a byl jsem upozorněn, že bude nutné čištění zubního kanálku. Zub mi vyplnil bílou plombou a máme domluvený termín čištění kanálku. První den po zákroku jsem s bolestí počítal. 3. den začala ustupovat a zdálo se, že bude vše normální. Pak se bolest vrátila a teď jsem 6 dní po zákroku a zub mě bolí a nejvíce na skus. Nad zubem cítím tlak a když překonám bolest skousnutí a chvíli vytvářím tlak na zub tak po uvolnění tlaku na zub cítím krátkou úlevu, které se ale během okamžiku promění na silnou bolest. Před spaním si vezmu běžně dostupné léky na bolest a spím až do rána. Přes den se opět bolest začíná stupňovat. Termín pro čištění kanálků mám za 3 týdny. Mám nějak plašit, nebo se pokusit bolest vydržet a zubu se nedotýkat ? Děkuji

Dobrý den!

Obtíže, bolesti, které popisujete jsou pravděpodobně následek odumření zubu a rozvoji zánětu v okolí hrotu kořene. Tento stav je třeba řešit, alespoň zatím provizorně s aplikací dezinfekční vložky do zubu. Následně, při řádném termínu, definitivní ošetření kořenových kanálků. K lékaři doporučuji akutně vyrazit, aby se zánět nezačal šířit dále.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?