B

Bolest po extrakci zubu

Dobrý den, prosím o pomoc s vysvětlením, byl mi vytrhnutý zub moudrosti vlevo dole, po 4 dnech bolesti jsem znovu navštívila pana zubaře a on mi tu ránu vypláchl a dal mi drén, další den jsem měla jít na nový vstřebatelný, jenže ten mi po 2 hodinách vypadl a já ho spolkla, tak jsem šla hned zpět daly mi nový a 3 h. jsem nic nejedla pak jsem si dala oběd a on zase vypadl a já ho bohužel zase spolkla ten drén mi v té díře po zubů prostě nedrží. Tak nevím jít pro nový anebo to nechat být. Děkuji za radu.

Dobrý den, na Vašem místě bych kontaktoval svého zubního lékaře telefonicky a sdělil mu Vaší situaci. U Vás se pravděpodobně jedná o suché lůžko (alveolitis sicca), které je jednou z nejčastějších komplikací po extrakci zubů moudrosti. Z Vašeho popisu nedokážu přesně určit o jaký drén se jedná. Obecně se při suchém lůžku do rány vkládají preparáty s anestetikem, které tlumí bolest, případně s antiseptikem nebo lokálním antibiotikem proti infekci. Pokud Vás rána již nebolí, nevytéká z ní hnis nebo krev, nejste oteklá a nemáte teplotu nebude návštěva Vašeho zubaře neodkladná. Nicméně bych pana doktora informoval alespoň telefonicky.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?