B

Bolest po extrakci zubu

Dobrý večer, v pondělí mě zhruba po 3 týdnech od extrakce horní osmičky šílené rozbolela dáseň přímo v tomto místě. Okamžitě jsem se vydala ke své zubní lékařce. Zde mi bylo řečeno, že mám v místě vytržení modřinu, nicméně nic víc. Zubařka to vyčistila a poslala mě domů. V noci jsem nemohla vůbec spát, jelikož bolesti přetrvávali. Nepříjemný tlak který mi vystřeloval až do pravého oka a nemožnost skousnout. Dnes jsem proto byla znovu u své lékařky. Dáseň mi nařízla, vyčistila a zavedla drén. Zítra mám přijít na výplach a potom už by se to mělo prý zahojit samo. Zajímalo by mě, zda je možné aby se zánět v dásní dokázal zahojit za pouhé 3 dny, jelikož mi to připadá velmi nepravděpodobné. Cítím se lépe po tom vyčištění a drénu, ale bojím se, že mě bolest bude provádět ještě delší dobu. Potřebuji normálně fungovat. Léky mi nezabírají žádné a v práci je to velké utrpení. Prosím o jakoukoliv radu. Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek večera.

Dobrý den, z Vašeho popisu nedokážu určit co by mohlo způsobit náhlé bolesti tři týdny po extrakci. Je důležité zhotovit kvalitní vyšetření s RTG snímkem, aby doktor mohl zkontrolovat stav extrakčního lůžka a okolních zubů.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?