B

Bolest po extrakci zubu

Dobrý den, mám po vytržení 6. Zubu v pravo nahoře trhali mi ho před 12.dny . Trhali ho 1.5h. v v dásní nic podle p.doktora nezůstalo. Pan doktor mi tam dal desinfekční vložku a zašil . Po týdnu jsem šla vyndat stehy a poprosila o dukladnou kontrolu ,protože jsem měla před dovolenou. Momentálně uběhlo 12dni jsem v Egyptě a zub mě po jídle bolí jak se mi tam něco dostane okamžitě výplachnu. Je to normální po tolika dnech? Vložka se mi pomalu vstřebává ale vedle ní je kousíček volného místa jako dírky je možné že mi tam zapadlo jídlo? Mám vložku vyndat ? Nebo to bolí protože se mi hoji kost?Předem moc děkuji za odpovědi

Dobrý den, doporučoval bych Vám určitě navštívit Vašeho ošetřujícího lékaře po návratu z dovolené. Dvanáct dní po komplikované extrakci není proces hojení ukončen. Bolestivost od provedení extrakce by se měla kontinuálně snižovat a nemělo by docházet k jejímu setrvávání. Po čase dochází k zacelení prostoru po extrahovaném zubu a malá „dírka“ v dásni zanikne. Nevím, co přesně myslíte desinfekční vložkou. Spíše jste zpozorovala na dásni fibrin, který má bělavou barvu. Fibrin je součást hojícího procesu.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?