B

Bolest po opravě hlubokého kazu.

Dobrý den, 4.1. mi paní doktorka vrtala hluboký kaz. Chtěla dát zubu ještě šanci, tak dala provizorní výplň a že se prý uvidí. Tři dny jsem měla velkou bolest i v okolních částech zubu. Poté bolest odeznívala. Ale i dnes mám občasnou bolest, není to nic strašného, bolest je jemná, ale je tam. Když se dotknu dásně zvenčí a zatlačím, tak bolest zmizí, také mi pomáhá teplá sprcha, to také bolest zmizí. Myslíte, že je to v pořádku po odvrtání hlubokého kazu? Děkuji.

Dobrý den!

Po opravě hlubokého kazu se může dostavit bolest, kdy se v zubu vše ustaluje a hojí. Situace, kterou popisujete, může být ještě normální. Pokud se vše vyvíjí dobře, bolest by měla zcela odeznít a paní doktorka by na kontrole měla shledat zub živý, tedy zub by měl reagovat na studené. Pokud naopak začnete cítit zub citlivý na skus nebo bude zcela bez reakcí na studené, pravděpodobně došlo k odumření dřeně a bude třeba ošetřit kořenové kanálky. Doporučuji konzultovat situaci s paní doktorkou a domluvit se na kontrole.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?