B

Bolest po ošetření kořenových kanálků

Dobrý den, minulý čtvrtek jsem byl u zubaře, který mi čistil kanálky a po té dal nástavbu zubu. Po deznení anestezie začala bolest, která trvá už týden. Žvýkám pouze druhou stranou, ale i tak to bolí. Do dneška jsem bral ibalgin, abych mohl aspoň normálně fungovat a spát. Dnes už po týdnu brát podle návodky ibalgin brát nemůžu, ale bolest je stále stejná. Zašel bych ke svému zubaři ale mají teď 14 dní dovolenou. Bolest je štiplavá a bolí mě z ní celá půlka tváře. Včera v noci mě dokonce bolest vzbudila a musel jsem si dát opět ibalgin. Je to notmální po téhle procedůře ? Děkuji

Dobrý den,

 

podle Vašeho popisu celé situace hodnotím, že vám bylo zhotoveno definitivní ošetření kořenových kanálků s následnou funkční dostavbou zubu. U tohoto ošetření se paradoxně udává možná týdenní citlivost zubu po zákroku. Bohužel, ve Vašem případě tomu tak není. Doporučoval bych Vám vyhledat lékaře, který ošetření zhotovil, aby důkladně vyšetřil Váš stav a ulevil Vám od bolesti. V případě nepřítomnosti ošetřujícího lékaře by měl být uveden na internetových stránkách nebo přímo v ordinaci kontakt na zastupujícího lékaře. Další možností je navštívit zubní pohotovost ve Vašem regionu nebo jinou zubní ordinaci, kde by Vás rádi ošetřili.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?