B

BOLEST PO OŠETŘENÍ KOŘENOVÝCH KANÁLKŮ

Dobrý den, v květnu 2020 mi byla spravována pětka nahoře, s tím, že tam byl drobný kaz a kdyby zub pořád bolel, musel by se vybrat nerv. Plomba je prý blízko u nervu. Zub sem tam povoloval, nic hrozného. V listopadu to začalo bolet víc. V lednu t. r. mi paní zubařka zjistila zánět nervu. Vše vyčistila a znovu zaplombovala. Je to už přes dva týdny a zub pořád bolí. Byl mi předepsán Aulin, s tím, že nerv může být podrážděný a taky, že to může přetrvávat i 2 měsíce. Na kontrolním rentgenu bylo vše v pořádku. Chci se zeptat, jestli je to opravdu tak. Zub mě opravdu někdy dost bolí, i půlka tváře nad ním společně s okem. Nemám pocit, že by se bolest časem nějak zmenšovala. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

 

bolesti jaké popisujete nejsou po ošetření kořenových kanálků normální a zjevně není vše v pořádku. Maximálně můžete pár dní po zákroku pociťovat citlivost na skus, ale ta by měla úplně vymizet. Zub by Vás potom vůbec neměl bolet.

 

Pokud Vám Vaše zubní lékařka nedokáže pomoct, vyhledejte jiné stomatologické pracoviště.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?