B

Bolest po provizorním ošetření kořenových kanálků

Dobrý den, byla jsem tento víkend na pohotovosti, kde mi vytrhli jednu sedmicku (což už bylo na miste) a k tomu mi byla provizorně vyčištěna jednička. Pan mi ji “prošťouchl” takovou tyčinkou, což dost bolelo, a pak mi zub zadělal provizorní vložkou. Říkal, že pokud to bude moc bolet, tak vložka by měla jít ještě ven, že aby se tam neusazoval hnis. Zub mě po zákroku hrozně bolí, v noci jsem nemohla spát a nemůžu vůbec kousat. Je potřeba vložku vytáhnout nebo je to normální reakce po zákroku? Je to teprve jeden den. Děkuji

Dobrý den,

 

potřebujete zubního lékaře (ne na pohotovosti), který Vám jedničku ošetří definitivně. To znamená, že se kanálek opracuje, vydezinfikuje a zaplní definitivní kořenovou výplní. Bolest, kterou teď pociťujete, může být způsobená tím, že v zubu zůstal kousek nervu a provizorní vložka ho dráždí nebo se provizorní vložka protlačila až do kosti. Pokud byl zub mrtvý, může Vás bolet zánět v okolí kořenového hrotu.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?