B

Bolest po zašití oroantrální komunokace

Dobrý den.
Měla jsem vyttzeny zub ( pětku nahoře ), bohužel se rána nehojila a hnisala a bolela , takže cca po měsíci zjistili na stomatochirurgii , zw to je z důvodu oa komunikace .
Ránu mi vyskrabali ( prý tam bylo plno hnisu, granulacni tkane, museli i “oholit” částečně nekrotizovsnou kost), a zasili pomoci plastiky ( lalok z tváře ).
Prvních 5 dnu to bolelo hodně , teď je to 12. Den a sice bolest je menší, ale stále je ( od toho 6-7 dne kdy se bolest zmenšila už cca stejná ).
Mám hrozny strach, zw se tam něco děje .
Stehy už mám vyndane . Dle dr se to zahojilo hezky , tak nevím , proč to ještě neprestalo bolet, zda jw to po takovém zákroku ještě normální?
Všimla jsem si, ze zub za tím ( sedmicka … šestku nemám ) mám docela dost citlivý na zkus ( predtim nebyl ). Zkouška vitality alw v poradkU, reaguje stejne jako všechny ostatní zuby .
Takže nevím, zda jesze proste poboliva ta “rana “, nebo zda bolí ten zub , ktwry me bolí na zkus. Jiný zub tam nemám .
Jak dlouho muže bolet “rana” po tomto zákroku ?

Dobrý den!

Podle toho, co popisujete se jednalo o velký zánět a vyřešení oroantrální kominikace také nebyla banalita. Myslím, že jste v dobrých rukou a vše potřebuje čas. Předpokládám, že jste užívala i antibiotika. Kompletní zhojení rány po jednoduché extrakci trvá cca 3 až 6 měsíců. Nejprve se zhojí měkké tkáně, následně kost. Pokud se zákrok zkomplikuje, jako ve vašem případě, trvá to i déle. Co se sedmičky týká, může to být citlivost způsobená všemi těmi zákroky, které jste prodělala a stav by se mohl zlepšit. Pokud ovšem budete mít pochybnosti, určitě doporučuji návštěvu zubního lékaře.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?