B

Bolest po zhotovení výplně

Dobrý den, před 8 dny jsem byla na výměně amalgámové výplně za bílou plombu. Zub byl řádně vyčištěný (viděla jsem snímky), před výměnou výplně mě nic nebolelo. Nyní mám stále bolesti v zubu. Dáseň vypadá klidná, žádné otoky. Bolest není šílená, že by nešla vydržet, ale bolí to. Pod starou plombou byl kaz, ale nebyl až na dřeň, je možné že se i tak udělá zánět pod zubem? Jak to? K lékaři se chystám, ale chtěla jsem slyšet i jiný názor. Moc děkuji.

Dobrý den, krátkodobá citlivost zubu a okolní dásně je běžným jevem, který se objevuje po zhotovení výplně. V případě, že bolest neustupuje a její intenzita se zvětšuje, doporučoval bych návštěvu zubního lékaře, který výplň zhotovil. Podle Vašeho dotazu je těžké usoudit, co by mohlo způsobovat bolest, příčin může být několik. Je vhodné určitě navštívit Vašeho lékaře a podrobnějě mu popsat charakter bolesti, aby Vám lékař mohl následně od bolesti ulevit.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?