B

BOLEST V DUTINĚ ÚSTNÍ U DVOULETÉHO DÍTĚTE

Dobrý den, prosím o radu. Dceři je 18 měsíců, má 16 zoubků. Posledních 14 dní strašně pláče, strká si neustále do pusy ruce, v noci se budí a skoro křičí. Je možné, že se již tlačí poslední pětky? Nejde ale nic vidět. Nebo je možné, že čtyřky, které již byly venku – ještě nějak dorůstají? Děkuji.

Dobrý den,

bolest může souviset s prořezáváním dočasných zubů (v tomto případě druhých dočasných stoliček). V mnoha případech je možno nahmata za posledním dočasným zubem ostré hrbolky prořezávajícího zubu. Rovněž se tímto způsobem mohou projevovat i různé infekce na sliznicích nebo i onemocnění nesouvisející s dutinou ústní. Důležité je rovněž zkontrolovat celkový stav vašeho dítěte. V případě, že se stav Vašeho dítěte nebude lepšit, vyhledejte pomoc u svého stomatologa nebo pediatra.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?