B

Bolest zubu a otok

Dobrý den, Na 7 dole mám nasazený můstek, před tím mě byly vyplněny kanálky, po roce byl udělám rtg snímek a na kořeni byl váček, byla udělána resekce, ale i ta byla neúspěšná. Rtg po roce váček nezmizel. Zub mě nebolel nechal jsem to zatím tak. Asi před týdnem mě začal zub bolet, hlavně v chladu, na tváří mám otok, ale na skus zub neboli. Chtěl jsem se zeptat, do jaké míry je účinná anestezie při extrakci u tohoto zubu? Byl jsem trhat 6tku pří rozsáhlém zánětu a tam anestezie nezabrala vůbec, bylo to hodně nepříjemné. Nemám raději vyhledat pracoviště kde se dá zub vytrhnout pomoci lepší anestézie, analgosedace nebo použití entonoxu? Děkuji za odpověď. Petr

Dobrý den, pokud máte otok, okamžitě navštivte svého stomatologa. Ten zároveň posoudí, zda už zub není možné zachránit a je nezbytné ho vytrhnout.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?