B

Bolest zubu a zvýšená teplota

Dobrý den, už druhý den mě bolí zub s plombou, bolest je nesnesitelná a mám teplotu 37C. Dnes jsem byla na zubní pohotovosti a paní doktorka řekla že plomba je nenarušená, že jde o zánět dásní. Doporučila mi výplach 3% peroxidem a braní analgetika, která mi bohužel nezabírají, Mohlo by jít spíše o něco jiného než o zánět dásní? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, to, že je výplň neporušená neznamená, že v zubu není zánět. Měla byste si najít zubního lékaře, který Vás důkladně vyšetří. Na zubní pohotovosti nemají kapacitu a vybavení, aby provedli kompletní ošetření. Řeší pouze neodkladné stavy. Měla byste najít zubního lékaře, který Vás důkladně vyšetří a zjistí příčinu bolesti.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?