B

Bolest zubu moudrosti

Dobrý den, píši ohledně větší bolesti tváře od zubu osmičky, který mi roste dál, než má, a prořezává mi tedy tvář a bolest jde cítit po celé tváři až do krku, nemůžu ani pořádně otevřít pusu. Chci se zeptat, jestli má cenu chodit k zubaři či musím opravdu počkat, až zub doroste? Nemohl se mi tam vytvořit zánět či něco podobného? Bolí to dost už víc než týden v kuse. Děkuji moc

Dobrý den, určitě Vám doporučuji navštívit Vašeho stomatologa, aby detailněji vyšetřil od jakého zubu pochází bolest. Podle Vašeho popisu se zdá, že dochází k obtížnému prořezávání zubu modrosti (viz článek) a definitivním řešením je pouze extrakce. Jestliže budete odkládat návštěvu stomatologa, obtíže se budou stupňovat.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?