B

Bolest zubů moudrosti

Dobrý den, již třetí den docházím s bolavými zuby moudrosti k zubařce. Po zavedení drénu 2 dny po sobě mě přestaly bolet všechny až na pravou nahoře. Ta se začala zhoršovat, mám kolem ní otok na dásni, bolest mi střílí až k uchu a uzliny mě bolí jako při angíně. Paní doktorka mi však odmítla napsat žádanku na chirurgii se slovy „nejste první koho osmičky bolí, to vydržíte.“ jenže já nemůžu spát ani jist, studené či teplé mi způsobuje takové bolesti, že je to k nevydržení. Co s tím? měla bych zajít na pohotovost?

Dobrý den, pokud máte pocit, že Vám Vaše lékařka není schopna pomoct, obraťte se na jiné pracoviště. V případě, že máte bolesti při polykání, otvírání úst, zvýšenou teplotu nebo otok určitě vyhledejte lékařskou pomoc bez zbytečného odkladu.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?