B

BOLEST ZUBU NA SKUS A TLAK

Asi před rokem mě začala z ničeho nic bolet dolní 5, bolest vždy přicházela ve vlnách a procházela tou stranou čelisti, ve které se zub nacházel. Šla jsem s tím tenkrát k zubařce, ta mi udělala test poklepáním, pak na citlivost se studeným a horkým, nakonec udělala i rtg snímek. Zub byl úplně v pořádku, bolest pak zmizela stejně náhle, jako přišla. Teď, asi přes týdnem, mě ten samý zub začal bolet úplně stejně, jako tenkrát. Návštěva zubaře mě teprve čeká. Bolesti mám k večeru. Když si vezmu prášek proti bolesti, nebolí mě to vůbec. Zub je akorát citlivý na kousání/jakýkoli tlak. Je to trochu jako bolest u osmičky, když se mi prořezávala ven. Nevíte, co by s tím zubem mohlo být? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

před rokem jste mohla mít v dolní 5ce pulpitídu (zánět zubní dřeně), která Vám způsobovala bolesti. Potom zub odumřel a bolest přestala. Teď se zánět rozšířil do kosti kolem kořene, a proto Vás zub bolí na skus a tlak.

Samozřejmě, přesná příčina bolesti se zjistí až při vyšetření u Vašeho zubaře.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?