B

BOLEST ZUBŮ PO CESTOVÁNÍ

Dobry den, mám dotaz. Po každé delší cestě, obvykle na dovolené či z dovolené, anení podstatne, zda autem, busem či letadlem, cítím intenzivni bolest předních zubu. Celou cestu prospim, ale když se vzbudim, boli me přední zuby. Můžete mi poradit, co s tím? Prevenci či nějaké opatření. Prave jsem se vratila z jedné cesty a za 14 dni letim na další. Děkuji, Julie

Dobrý den,

měla byste navštívit zubního lékaře, aby vyloučil kazy nebo zánět zubní dřeně či zánět v okolí kořenů zubů. Další možností je, že při cestování skřípete nebo zatínáte zuby. Nemusíte si to vůbec uvědomovat. Zkuste se na to při nejbližší cestě zaměřit nebo se zeptat spolucestujícího, zda jste v spaní neskřípala zuby. Zubní lékař Vám na tento problém může vyrobit nákusnou dlahu.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?