B

Bolest zubu po extrakci

Dobrý den, před 4 dny mi dr. trhala zub (spodní práva 2) z důvodu nasazení rovnátek a uvolnění místa. Zub se zlomil a při snaze vyndat kořen se celkem silně opírala i o spodní 1 – ta je teď velmi bolestivá a citlivá. Včera jsem byla na stomatochirurgii, kde mi vyndali zbytek zubu. Při dotazu, zda může být 1 poškozená mi dr. řekl, že nejspíš je to jen naražené, že se zub nehýbe a mělo by to odeznít. Dnes opět velká bolest jedničky. Dokážete mi, prosím, sdělit, za jak dlouho bolest odezní nebo jak poznám, že mám řešit dál? Jsem těhotná, tudíž RTG mi nikdo neudělá. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, bolest by měla ustoupit do několika dní. Příčinou bolesti rovněž může být hojící proces po extrakci zubu. V případě, že bolest neustoupí kontaktujte svého lékaře, aby vyšetřil stav citlivého zubu.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?