B

Bolest zubu po provizorním ošetření kořenových kanálků zubu

Dobrý den, prosím o radu. Po Novém roce začaly problémy se 6 dole. Pan zubař mi vytáhl nervy, vyčistil zub a léčil. Trvalo to celkem dlouho a když už jsem měl jít na konečně vyplnění zubů, přišel virus a již jsem se k zubařovi nedostal. Před týdnem se mi provizorní vložka začala po kouskách vydrolovat a asi před třemi dny začal zub mírně bolet. Od té doby mám zub otevřený. Dnes po obědě, když jsem vyšťoural vše, co se mi do zubu během jídla dostalo, začal celkem silné bolet. Nakonec jsem se uchýlil k ibalginu, 1,5 prášku už zabralo, ale stále zub cítím. K zubařovi jsem objednaný až na 22.6. Jak mám postupovat, když bolest bude přetrvávat? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

 

určitě kontaktujte co nejdříve svého lékaře, aby Vás co nejrychleji akutně ošetřil. V případě, že nebude z důvodu časových možnost zhotovit definitivní ošetření, aspoň se do zubu aplikuje dezinfekční vložka, která tam již dle Vašeho popisu byla, a zub se opětovně uzavře. V případě, že zub bude stále otevřený do dutiny ústní, tak bolest neustoupí.

 

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?