B

Bolest zubu po zaplnění kořenových kanálků.

Dobrý den, prosím o radu. Od října 2023 léčím zub, horní stolička, 6 vlevo. Několikrát čištění kanálků, na konec výplň kanálků leden 2024. Zub bolí víc a víc, bolest vystřeluje k nosu, bolí celá polovina hlavy. Kousat nejde. Lékař řekl, že to není možné, že nemá co bolet, otevřít není prý co. Tak trpím a čekám, ale už jsem unavená z bolesti. Plomba bílá, cítím citlivost na vnitřní straně zubu. Děkuji

Dobrý den!

Nedokáži posoudit kvalitu ošetření kanálků. Podle Vašich slov předpokládám, že lékař udělal, co je v jeho silách. Zaplněné zuby opravdu někdy můžou dělat obtíže i přes to, že příčina není zjevná. Například v zubu byla silná infekce, která se nepodařila vyléčit, dále může být zub někde prasklý a nebo je v zubu další skrytý kanálek, který se nepodařilo najít. V každém případě má lékař pravdu, že zub nelze pouze vyvrtat, ale je třeba odstranit kořenovou výplň, což není jen tak. Určitě není dobře, že máte takové obtíže! Bohužel nezřídka se musí volit opětovné ošetření kanálků, tedy reendodontické ošetření nebo radikální vytržení zubu.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?