B

Bolest zubu po zhotovení nové výplně.

zdravím mám problém a jsem zoufala už 🙁 byla jsem před 2 týdny na zubní dělali mi plombu ale já pořád cítím ten zub je to tala podivná bolest jako kdyby nerv neumím to popsat není to ze hroznů bolest ale cítím ze neje něco v pořádku šla jsem zase k zubnímu a dělali mi rengen řekli že je všechno v pořádku že byl to hluboký kaz a proč je stále citlivý tak mi horší nebo že se mi udělá zapal on mi na to řekl ze den před dovolenou mám přijít a zase mi dá ochrany lak přikládám si studené na zub ale nic v pohodě ale když si dám kávu teplou tak ho zacítím tak co mám dělat už nevím kde se mám radit

Dobrý den!

Při opravě hlubokého kazu se zub z preparace může oklepávat relativně dlouhou dobu. Pokud však zub bolí spíše na teplé a na studené vůbec nereaguje, také pokud je bolestivý na skus a poklep je možné, že nerv odumřel. Na RTG lékař při obtížích kontroluje výplň a oblast okolo kořenů. V případě, že se mu nález zdá v pořádku a zub reaguje vitálně, do zubu nezasahuje. Jestli budou obtíže trvat ještě dále a zub bude živý je možné výplň předělat a pokud zub odumře, ošetří se kořenové kanálky. Tento problém je nepříjemný, ale relativně častý. Doporučuji častější kontroly vitality zubu u lékaře a nebo se domluvte na předělání výplně.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?