B

Bolest zubů pod můstkem.

Dobrý den, měla bych dotaz.

Mam udělaný můstek nahoře vlevo mi chybí zub 4 a 6,takže pilirove zuby jsou 3,5,7. Cca před dvěmi lety se mi uvolnil můstek,ma zubarka mi řekla ať s nim viklám a on se uvolní úplně. Tento prosces trval rok. Když mi můstek úplně vypadl tak mi ho pani zubarka prilepía zpět. Od te doby mě bolí dáseň u zubu 5,někdy i 7. Tenkrát jsem se ptala zubarky jestli jsem pod tím ty zuby neměla zkažené a ona řekla ze ne. Každopádně teď jsem přešla k nove pani zubarce a mam tři hluboké kazy,takže bych se ani nedivila kdyby mi ten můstek nalepila na pokažené zuby. Poradíte mi jak postupovat? Má nova zubarka mi da vždy termín až cca za dva měsíce a obavám se,ze tak dlouho to nevydrzim. Muže mě to bolet i díky tomu ze je můstek nepřesný a je tam převis? Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den!

Ve vašem případě, bude potřeba zhodnotit rentgenové snímky kořenů pilířových zubů, dále by bylo vhodné můstek sklepnout a zuby pod ním zkontrolovat vizuálně a také rentgenologicky. Bolest může být jednak od zubů, ale i od dásní, díky nepřesnostem stran můstku. Mám na mysli převislé korunky, zbytky tmelícího cementu a podobně. Můstek může být nyní i v jiné poloze a zuby jsou přetěžovány. Pokud máte takové bolesti je nutné se k nové lékařce objednat akutně a stav alespoň provizorně vyřešit než se na Vás dostane řádný termín. Lékařka jistě musí ošetřovat akutní stavy. 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?