B

Bolesti u mrtvého zubu, povlak na jazyku

Dobry den, prosim o radu. Asi pred 3 tydny mi byl umrtven zub 6 vlevo nahore. Predtim, nez prisli na to, ze je zanet v nervu jsem mela mimo jine i priznaky jako bolest v pantu, bolest vystrelujici do spanku, zalehle ucho, bolest pod uchem az do krku a hlavne jakoby citlivou kost u spodni sedmicky, osmicku uz asi rok nemam. Po umrtveni zubu bolesti ustaly. Ted as po 3 tydnech se tyto priznaky vratily. Zapomela jsem dodat bily az zeleny jazyk. Nevite od ceho by to mohlo byt? Moje zubarka tvrdi, ze nikde nic nevidi. Moc dekuji za radu.

Dobrý den,

 

vypadá to, že máte dva různé problémy. U bolesti zubů bude nutné ověřit stav tkání kolem kořene pomocí RTG snímku. Pravděpodobně bude nutné zub znovu otevřít a opakovat ošetření kořenových kanálků.

 

Povlak jazyka může být způsoben nerovnováhou mikroflóry v dutině ústní. Povlaky bývají způsobeny například kvasinkami Candida albicans (kandidóza) nebo může povlak způsobit i jiné celkové onemocnění. Určitě navštivte svého lékaře.

 

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?