B

Bolesti zubů i po ošetření.

Dobrý den,zašla jsem s bolestí tlačivou k paní zubařce v zadní části pobolivaly horní i spodní zuby testem poklesu a studeného mi určila jediný citlivější zub,vrtala a už jsem cítila bolest tak dala umrtvovaci vložku(minule na jiný zub hned zabrala)bohužel bolest nepřestala,tak další den pohotovost odvrtano,vybranou kousek hlouběji znovu vložka,bolest ustala na 1 den a v pondělí jsem znovu šla k paní doktorce.Pry to mam vydržet ,dva dny jsem byla s bolesti ibalgin nezabiral,znovu návštěva zub otevřela protáhla kanálky a nechala otevřeny a nasadila mi antibiotika xorimax na 14dni (na rengenu 3D nikde náznak zánětu )za 2 dny jsem měla přijít na protažení a desinfekci kanalku ,stále to bolelo.Zabral až Nimesil,který jsem mohla vysadit až v sobotu to asi zabrala ta antibiotika.Pobolivalo to stále nahoře i dole se to střídalo ale vždy se to uklidnilo.Za další 4dny to zase začalo víc bolet tak jsem vyrazila k zástupu za moji paní doktorku. Ta mi opět provedla poklepovy test a citlivý byl zase ten stejný zub s osetrenymi kanálky ,když mi je znovu rozšiřovala tak byly v koncích citlivé hlavně ten směřující k 5 co je vedle téhle nešťastné 6 dole.Vyplachla a dala hydroxid vápenatý s jodem jako výplň a překryla něčím zub se zlepšil jen mi v noci dráždil vytékající jod (prý z mikrotrhlinky)rano jsem jela k ni znovu tak mi dala pevnější překrytí aby to prý nevytekalo a že se mam objednat ke sve dr.za měsíc .Vcera večer (vlozku s jodem mam ted 6dni) jsem dobrala antibiotika a znovu cicim tupou bolest až k uchu.Vetsinou to začne dítětem jazyk horní 4na stejně straně s bolest se rozjede po zubech směrem k uchu a do dolních zubu k ošetřování 6 dole.Za nějakou hodku se to sklidníí. Bolí i čelisti.Uz opravdu nevím co dělat …prosím o radu… nemůže to být jiný zub?Na rengen nic..muže být bolest z jiného než zanětoveho důvodu ?Dr. se diví ze mě to takhle bolí .Videli mě dvě už nevím co s tím ,předem moc dekuji a omlouvám se ta roman,ale stručněji to moc nešlo popsat .Martina
06.02.2024

Dobrý den Martino!

Opravdu mě mrzí, jaké máte obtíže! Podle toho, co popisujete by se opravdu mohlo jednat o další zub v horní i dolní čelisti. Nalézt příčinu je někdy opravdu složité. Většinou se však časem, v horizontu pár dní zub lokalizuje. Právě stěhování bolesti by mohlo značit zánět zubní dřeně, ale bolest by se postupně měla usadit v jednom zubu. Takový zub je nutné následně ošetřit.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?