B

BOLESTIVÁ BULKA NA TVÁŘI

Dobrý den, na dolní čelisti se mi objevila bolestivá bulka. Není viditelná okem. Ale když si přejíždím rukou po dolní čelisti, je mírně hmatatelná a bolí. Objevila se před pár dny. Zjistila jsem to, když jsem si myla obličej a zabolelo to. Přiznám se, že mám obavy z rakoviny. V dutině ústní mívám i přes poctivou zubní hygienu časté záněty. Kromě toho, velmi často jsem žvýkala žvýkačky. (Až dosud, kdy jsem zjistila, co žvýkačky obsahují). Poradíte mi, prosím, co s tím? Jaké vyšetření by bylo vhodné s ohledem na možný karcinom? U zubního lékaře mi může moje doktorka udělat jen rentgen. Předem děkuji odpověď.

Dobrý den,

určitě Vám doporučuji navštítvit Vašeho zubního lékaře, který díky vyšetřovacím metodám určí příčinu potíží. Dle popisu je velmi těžké soudit, co by mohlo býti příčinou.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?