B

Bolestivá dáseň po extrakcích zubů

Dobrý den. Mám vytržené všechny horní zuby. Poslední cca před čtvrt rokem. Mám neustále bolestivou dáseň. Nikdo mi zatím nebyl schopen říci v čem je problém. Poradíte mi vy? Děkuji.

Dobrý den, několik měsíců po trhání se v okolí extrakčních ran poměrně rychle přetváří kost a s ní i sliznice. Proto celková protéza začne na některých místech tlačit a na jiných vznikne prostor, kde nedoléhá. Musí se často upravovat a podkládat než se kost zastabilizuje a teprve pak se zhotoví definitivní protéza, která již nevyžaduje tolik úprav. Toto je nejpravděpodobnější příčina. Ovšem bez vyšetření Vám nemohu říci více. Také je možné, že po trhání zůstaly v kosti zalomené kořeny neby zbytky kořenové výplně. To by případně bylo vidět na rentgenovém snímku.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?