B

Brnění levé části tváře

Dobrý den, v poslední dva týdny mě trápí brnění levé části tváře, když silně skousnu. Když si čistím mezizubní prostory, tak mezi sedmičkou a šestkou mě to trochu píchne a některý den třeba vůbec. Už 4 měsíce jsem po vytržení osmičky na této straně. Při dotyku tváře mám pocit brnění.

Dobrý den, při extrakci osmičky mohlo dojít k poranění nervu, a to způsobuje pocit brnění. Je to nejpravděpodobnější vysvětlení. Většina se spontánně upraví, ale může to trvat i několik měsíců. Na podporu regenerace nervové tkáně se užívá B-komplex (vitamín B). Každopádně navštivte svého zubního lékaře, aby vyšetřil i ostatní zuby a vyloučil jiné problémy. Předepíše Vám i lék s vitamínem B.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?