C

Chybějící část zubu

Prosím Vás, dnes mé začala pobolívat 7 nahoře. Zjistila jsem,že z celé vnější strany je zub pryč! Možná i část 6tky. Žádne prasknutí zubu,žádný úraz se mi nestal. Zubní stěna nevím,kam zmizela. Každopádně to už bude pravděpodobně již nějakou chvíli a již cca týden se mi motá hlava, hrozná únava, mlha v hlavě, cítim se jak přiotrávená. Nemůže mi to dělat ten velký volně přístupný kus amalgánu? Normalně sem s nim kousala,jedla,piju,otírá se o vnitřek tváře…není to normálně moc vidět,zjistila sem to až díky tomu pobolívání. Děkuji

Dobrý den, zub může být zkažený, a proto tam jeho část chybí. Z amalgámové výplně se Vám nedělá špatně. Spíše by to mohl být zánět pod 7kou nebo 6kou. Každopádně musíte navštívit zubního lékaře, aby se na to podíval a vyšetřil Vás.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?