C

Citlivá dolní jednička na chlad

Dobrý den. Prosím, mám dotaz ohledně dcery. Bolí jí stále jakoby asi dáseň u jedničky vlevo dole, ale nemá tam kaz, ani nejsou dásně oteklé. Jsou růžové a pevné. Co ale má zkažené je osmička, zub, který má veprostřed prožranou díru. Je, prosím, možné, že by se nějak přesunula bolest ze zkažené osmičky na tu jedničku až? Ta osmička nebolí. Dcera se s tím trápí asi 3 měsíce, doktorka tvrdí, že tam kaz není, a tak s tím chodí do práce a trpí. Je to jakoby citlivé na chlad. Dívala jsem se jí do pusy, ale také tam nic nevidím. Moc děkuji

Dobrý den, bolest může vyzařovat na jiná místa, ale od zkažené osmičky nebude citlivá jednička na chlad. Určitě je potřeba vyřešit kaz na osmičce. Buď zhotovit výplň nebo vytrhnout. Jednička může být citlivá po úrazu, kdy může být uštíplý kousek zubu. Další možností je hypersenzitivita (zvýšená citlivost) kvůli obnaženému krčku. Na to pomáhají i zubní pasty na citlivé krčky. Pokud dceřina paní doktorka nedokáže problém vyřešit, může Vaše dcera navštívit jiné stomatologické pracoviště.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?