C

Citlivost na teplé po bílé plombě

Dobrý den. Mohu se zeptat, tak cca před 4 měsíci jsem dostala bílou plombu na zub. Kaz nebyl nijak extrémně veliký, ani mě ten zub předtím nebolel, ale doktorka to raději vyvrtala. Teď po těch cca 4 měsících mám tento zub citlivý na teplé nápoje a jídlo, což jsem nikdy takto citlivé zuby na teplé neměla. Není to nic strašného, během pár vteřin to odezní, ale teplé jím už jen na druhou stranu, protože je to nepříjemné. Myslíte že by se kaz po tak krátké době zase vrátil? Děkuji za odpověď

Dobrý den, Vendulo, kaz u Vás mohl být tak hluboký, že se bakterie z něho mohly dostat do zubní dřeně, kde Vám teď způsobily zánět. Citlivost na teplé není dobrá známka. Měla byste navštívit Vaší paní doktorku, aby Vás vyšetřila a zjistila příčinu citlivosti.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?