C

Citlivost po zhotovení fotokompozitních výplní

Dobrý den, mám vrtané 3 dolní stoličky a u všech jsem si nechala vyměnit amalgám za kompozit, kvůli estetice, ale i po 2 letech je mám citlivé a vůbec nevím proč. Nejvíce to pociťuji při čištění zubů, konzumaci zeleniny jako je paprika a nebo chipsů. Když jsem měla nevzhledné amalgámy neměla jsem žádný problém s citlivostí. Nevíte, proč jsou ty bílé fotokompozity problém? Dalo by se to vyřešit nějakými keramickými inlejemi ta citlivost? Co je z hlediska estetiky, citlivosti a výdrže výplně nejlepší? Cena u mě nehraje roli, raději si zaplatí 10 tis. za keramickou inlej než toto.

Dobrý den, citlivost u fotokompozitní výplně může být způsobena špatnou vazbou výplně na zub. Nejčastěji se to stane při špatném technologickém postupu. Řešením je výměna výplní a dodržení správného postupu. Ovšem bez vyšetření nemohu s jistotou říct, že zdrojem obtíží, jsou nové výplně. Můžete se objednat na konzultaci na jiné pracoviště, abyste získala druhý názor.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?