C

Citlivý zub po zhotovení bílé výplně

Dobrý den, můžete mi poradit, kde je problém a jak jej vyřešit? Cca před 3 měsíci mi byl vrtán kaz a následně zaplombován fotokompozitní bílou výplní. Bylo mi řečeno, že zub může být až 6 týdnů citlivý na chladné a teplé a občas pobolívat. Což se přesně dělo a děje dodnes. Minulý pátek mě ale začal zub bolet jako nikdy a tak jsem dnes po svátku šel k zubařce. Zkoušela mi reakci na chladné, což jsem reagoval, tudíž je tam prý živý nerv a údajně s tím nemůže nic udělat zatím. (Kdyby tam byl zánět, tak bych prý skákal až do stropu) Rentgen zjevně nic neukázal. Zub pořád bolí, nemůžu na něj vůbec kousat a je hodně citlivý na sebemenší dotek. Děkuji za odpověď

Dobrý den, po zhotovení bílé výplně může být patná citlivost zubu, která ale v rámci dní musí vymizet. Pozákroková citlivost dlouhodobá může být následkem traumatické preparace při odstraňování kazu, nedostatečným aplikováním vazebného systému výplně nebo nedostatečnou polymerací výplně. Doporučuji se znovu s lékařem pobavit o možném řešení situace či případně stav prokonzultovat s jiným lékařem.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?