C

CO DĚLAT, KDYŽ JAZYKEM CÍTÍM NEROVNOSTI NA ZUBU?

Dobrý den, při přejetí jazykem po 4 vpravo dole mám pocit nerovnosti zubu. Už to trvá třeba dva měsíce, ale nic mě nebolelo, tak jsem to neřešila. Dnes mě ale začal zub jakoby svědit. Protože mám problémy se zuby, tak mám strach aby to nezačalo bolet a nevím zda to nemůže být kaz. Je možné, že se kaz začíná projevovat svěděním? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po vyčištění dutiny ústní zubním kartáčkem, mezizubními kartáčky případně zubní nití by zuby měli být po přejetí jazykem hladké. Ostrost nebo známky nerovnosti na zubech mohou být například projevem  zubního kamene ale i kazivé destrukce zubu. Doporučoval bych Vám proto se objednat k Vašemu lékaři a prokonzultovat s ním tuto situaci.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?