C

Co dělat, když má syn v 19 měsících jen 2 zuby?

Dobrý den, mám 21 měsíčního syna, kterému dolní řezák začal růst v 19 měsících a během týdne se objevil druhý dolní řezák. Od té doby se nic neděje, žádné další zoubky nevylézají. Dočetla jsem se, že kompletní mléčný chrup by měl být ve 2 letech. Začínám mít strach, je možné že zuby nejsou vůbec založené a jak postupovat dál? Synova lékařka se divila, že za svou 30 letou praxi nic takového nezažila a že je to divné…

Situace v ústní dutině Vašeho syna opravdu neodpovídá správnému vývoji dětského chrupu. Doporučuji Vám navštívit například Dětskou stomatologickouá kliniku ve FN Motol.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?