C

Co dělat, když srovnané zuby po rovnátkách se mi vrátily na původní místo?

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jelikož po několika letech jsem stále nenašla řešení. Měla jsem nasazovací rovnátka již od svých deseti let, poté jsem měla rovnátka fixní, po cca. roce se mi mezi zuby udělal opět rozestup, měla jsem tedy znovu fixní rovnátka, toto se opakovalo po druhé. Na ortodoncii (byla jsem u různých lékařů) mi sdělili, že toto je neřešitené z hlediska toho, že mám velkou čelist a zuby mají tendenci se vracet zpět na své místo. Tímto se Vás tedy ptám, jestli Vás nenapadá nějaké řešení. Zuby mám zdravé a nasazovat zubní implantáty mi nepřijde vhodné. Předem Vám mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v České republice mohou provádět rovnání zubů pouze ortodontisté, což jsou zubní lékaři s nadstavbovým vzděláním. Já bohužel tuto aprobaci nemám, tak Vám konkrétně pomoct nemohu. Určitě bych zkusil navštívit další ortodontisty a promluvit si s nimi o možném řešení. Rovněž je možné navštívit univerzitní pracoviště, kde by Vám rovněž mohli pomoci (viz link).

 

https://www.orthodont-cz.cz/akreditovana-pracoviste/

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?