C

Co dělat s kazy po rovnátkách?

Dobrý den co dělat s kazi po rovnátkách?? Děkuji za odpověď

Dobrý den, 

nedokážu touto cestou posoudit rozsah kazu, proto bych v první řadě doporučila konzultaci s Vaším zubním lékařem či ortodontistou.

Faktem je, že při terapii fixním ortodontickým aparátem se v okolí zámečků a retenčních prvků více kumuluje zubní plak plný bakterií, které při nedokonalém čištění způsobují odvápnění zubní skloviny. Tato odvápněná místa se po sundání zámečků jeví jako křídově bílé skvrnky. Předpokládám, že máte na mysli tento případ.

Zastavení rozvoje této počínající kazivé léze můžete doma podpořit vhodnou zubní pastou s vyšším obsahem fluoridů či hydroxyapatitu. Svého zubního lékaře se zeptejte na ošetření pomocí metody ICON. Princip této metody spočívá v infiltraci odvápněné skloviny pryskyřicí, tím dojde k jejímu posílení a barevné korekci bez nutnosti vrtání.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?